FANDOM


Witaj w Holokronice!
…polskiej wiki w całości poświęconej serialom LEGO Star Wars!

Świat Gwiezdnych wojenPoza światem Gwiezdnych wojenHolokronikaObrazy
24 artykułów | 37 grafik | 931 edycji | 0 użytkowników


Krótko o nas

Witaj, przybyszu. Czy wiesz, dokąd zawitałeś? To miejsce nazywa się Holokroniką — największą w Polsce wiki w całości poświęconą fabule serialów i filmów spod znaku LEGO Star Wars.

A wiesz, czym jest „wiki”? Wiki to rodzaj internetowej encyklopedii. Jedną z nich jest Wikipedia, na którą zawitałeś pewnie nieraz. Holokronika też jest wiki, w dodatku korzystającą z serwisu FANDOMU. A czym jest FANDOM? Miejscem, gdzie możesz czytać o swoich pasjach, miejscem, gdzie możesz pisać o swoich pasjach i miejscem, gdzie możesz dzielić się swoimi pasjami z innymi. Więc na co czekasz? Utwórz konto i pisz o odległej galaktyce z perspektywy LEGO Star Wars już dziś!

Artykuł polecany
Clash of the skywalkers

Skywalkerowie byli silną Mocą rodziną, która znacząco przyczyniła się zarówno dla Republiki Galakcznej, Imperium Galaktycznego, rebelii i Ruchu Oporu.

Przed 32 BBY Shmi Skywalker urodziła syna, Anakina. Rodzina zamieszkała na planecie Tatooine, będąc niewolnikami Watto. W 32 BBY Anakin został uwolniony przez mistrza Jedi, Qui-Gona Jinna, jednak po jego śmierci na Naboo, chłopiec stał się uczniem Obi-Wana Kenobiego.

W 22 BBY, kiedy rozpoczęły się wojny klonów, Anakin wziął ślub z senator Padmé Amidalą. Po trzech latach urodziło im się dwoje dzieci: Luke i Leia, jednak z powodu śmierci Amidali i przejścia Anakina na ciemną stronę, bliźnięta zostały rozdzielone — chłopiec znalazł dom na Tatooine u swojego wujostwa, a dziewczynką zajęła się rodzina Organa.

Przeczytaj całość…

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.